W celu wyróżnienia większym prestiżem szczególnie luksusowych pojazdów wytwarzanych przez koncern Toyota, stworzono markę Lexus. Samochody tej marki sprzedawane są w odrębnej sieci handlowej, równoległej do tej sprzedającej zwykłe toyoty. Od 1988 roku oferowana jest duża limuzyna o oznaczeniu LS 400, która w 1994 poddana została gruntownej modernizacji. Wyposażona jest ona w silnik ośmiocylindrowy V8 o pojemności 4.0 litrai mocy 194 kW (264 KM), który napędza tylne koła pojazdu.

Wyposażenie obejmuje pełną listę spotykaną w najdroższych limuzynach renomowanych marek. W Japonii pojazd ten oferowany jest też jako Toyota Celsior. Nowszym modelem, oferowanym od 1993 roku i nieco mniejszym, jest Lexus GS 300 – w Japonii Toyota Aristo. Jest to limuzyna zaprojektowana przez Giugiaro i podobnie jak większy model ma napęd na tylne koła. Silnik pojazdu do jednostka sześciocylindrowa o pojemności 3.0 litra i mocy 156 kW (212 KM).

​Limuzyna ES 300 stganowi luksusową wersję modelu Toyota Camry – oferowana jest wyłącznie w USA. Luksusowe, czterosobowe coupe SC 300 i SC 400 mają napędzane koła tylne i wyposażone są w silniki V6 i V8 znane z innych limuzyn. W Japonii oba te modele mają nazwę Soarer. Głównym rynkiem zbytu dla Lexusów jest USA. Limuzyny LS 400 i GS 300 oferowane są również w Europie i stanowią interesującą alternatywę dla nabywców limuzyn najwyżej klasy.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *