Enzo Ferrari założył firmę w 1929 roku i początkowo istniała ona jedynie jako zespół wyścigowy. Pierwsze sportowe samochody tej marki ukazały się dopiero po wojnie. Obecnie firma ta, z siedzibą w Maranello, jest dla mieszkańców Włoch przedmiotem dumy narodowej.

Nie jest to jednak wystarczający argument, aby sprostać wymaganiom rynku i samodzielnie egzystować bez dodatkowego zaplecza i wsparcia ze strony większego partnera. Takim partnerem dla Ferrari stał się Fiat, który wykupił firmę w 1969 roku i od tej pory może ona korzystać z jego technologii, bazy finansowej i badawczo-rozwojowej. Sportowe i wyścigowe samochody marki ferrari stanowią dla koncernu

​Fiat potwierdzenie jego mocnej pozycji i dużych możliwości. Nadwozia aktualnie produkowanych modeli zaprojektowano we włoskiej firmie Pininfarina. Mimo ograniczonych możliwości pełnego wykorzystania walorów oferowanych przez samochody Ferrari w warunkach obowiązującego ruchu drogowego, oraz mimo ich astronomicznie wysokiej ceny, w 1994 roku sprzedano około 2700 pojazdów tej marki.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *