Applause to limuzyna klasy kompaktowej o długości 425 centymetrów. Nadwozie charakteryzuje się wyraźnie zaznaczoną linią bagażnika, z tym, że mimo tego iż wygląda jak sedan, w istocie jest hatchbackiem – pokrywa bagażnika otwiera się wraz z tylną szybą.

Zwiększa to znacznie funkcjonalność nadwozia tego samochodu. Jednostkę napędową stanowi silnik o pojemności 1,6 litra i mocy w zależności od wersji 66 lub 77 kW (90 lub 105 KM). Silniki te wykonane są w całości z aluminium. Obydwie wersje silnikowe zapewniają temu ważącemu niecałą tonę samochodowi bardzo dobre osiągi jak na tę klasę pojazdu .

​Mocniejsza wersja przyspiesza od zera do 100 km/h w niecałe 10 sekund i osiąga prędkość maksymalną 175 km/h Przy tym samochód ma średnie spalanie poniżej 7,0 litrów. Samochód produkowany jest od 1989 roku, a w 1994 przeszedł lekką modernizację. Samochód ma napęd na przednie koła, ale w opcji jest możliwość wyposażenia go w napęd na cztery koła. Mimo nazwy Applause, samochód nie zdobył wielkiej popularności w Europie. Najwięcej egzemplarzy spotkać można w Niemczech. W Polsce nie był on w ogóle sprzedawany.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *