Model A8 jest flagową limuzyną firmy, najbardziej luksusowym samochodem koncernu. Nadwozie tego pojazdu jest wykonane całkowicie z aluminiowej blachy. Jest to jeden z pierwszych pojazdów tego typu.

Jak przystało na pojazd reprezentacyjny, wyposażenie obejmuje pełną listę udogodnień które można obecnie spotkać w pojazdach tego typu. W modelu A8 po raz pierwszy Audi zastosowało nowy typ przedniego zawieszenia z czterema drążkami prowadzącymi, dzięki czemu uzyskano wyjątkowo wysoki komfort jazdy, nie porównywalny ze zwykłymi samochodami.

​Samochód ma też bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa – wyposażony jest seryjnie w airbag kierowcy, pasażera, boczne poduszki, a także kurtyny powietrzne. Podstawowa wersja ma silnik o pojemności 2,8 litra i napęd tylko na przednie koła. Silnik jest też oczywiście dostępny w wersji z napędem na cztery koła. Droższa wersja, z silnikiem o pojemności aż 4,2 litra, dysponuje tylko napędem na cztery koła. Silnik jest ośmiocylindrowy, ma moc ponad 300 KM, i wyposażony jest w 4-stopniową, automatyczną skrzynię biegów, która ma możliwość programowania, lub ręcznego wybierania przełożeń. Dzięki zastosowanym środkom technicznym oraz bardzo dobrej jakości wykonania Audi A8 zdobyło silną pozycję jako konkurent dla pojazdów marki Mercedes, Jaguar, Lexus czy BMW – które do tej pory królowały na rynku największych luksusowych limuzyn. W 1994 r. wyprodukowano jedynie 5 tys. sztuk tej limuzyny.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *