Do czasu pojawienia się nowego modelu kombi A4 tj. do końca 1996 r. w ofercie będzie dotychczasowa wersja Audi 80 Avant. Pojazd ten w produkcji znajduje się od roku 1992 i w podstawowej wersji napędzany jest czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2.0 litra i mocy w zalezności od wersji, 66 kw (90 KM), 85 kW (115 KM), lub 104 kW (140KM) w wersji z szesnastozaworową głowicą. Jeszcze większymi jednostkami są 5-cylindrowy silnik o pojemności 2,3 litra i mocy 98 kW (133 KM), i jednostki V6 o pojemności 2,5 i 2,8 litra. Uzupełnieniem oferty jest silnik 1,9 TDI.

Ta wersja samochodu jest niezwykle popularna wśród taksówkarzy. Znikły natomiast z oferty najsłabsze silniki 1,6d oraz TD, oraz wolnossący silnik diesla o pojemności 1.9 litra – wszystkie znane z innych aut koncernu VW, głównie Volkswagena Golfa II i III.

​Z najmocniejszymi silnikami model oferowany jest również w wersji Quattro z napędem na cztery koła. Obecnie oferowane modele coupe i cabriolet oparte są również na starym modelu Audi 80. W stosunku do podstawowej wersji charakteryzują się zmniejszonym rozstawem osi, co ma podkreślać ich sportowy charakter. Do napędu zastosowano jednostki 4-cylindrowe o pojemności dwóch litrów, oraz oba silniki V6, 2,5 oraz 2,8 litra. W wersji z napędem na cztery koła, dostępne jest tylko z silnikami sześciocylindrowymi. Nowe modele coupe oraz kabriolet, oparte stylistycznie na nowym modelu Audi A4, pojawią się prawdopodobnie w drugiej połowie 1997 roku.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *