JAKĄ WALIZKĘ ZE SKÓRY KUPIĆ, BY SŁUŻYŁA NAM DŁUGO?

Walizki skórzane zawsze są popularnym rozwiązaniem, gdy chodzi o przewożenie bagażu. Nie ma tutaj znaczenia czy przemieszczamy się samochodem czy samolotem skórzana walizka bardzo dobrze będzie się sprawdzać. Przy szerokiej ofercie rynkowej wiele osób jednak nie do końca wie jaki produkt będzie można wybrać. Zobaczymy więc na co zwracać uwagę.

Walizki twarde czy miękkie?

To pytanie podstawowe, które zawsze się pojawia. Musimy się zdecydować czy wybierać produkt twardy czy taki z materiału. Twarda jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, gdy chodzi o ochronę zawartości przed zgnieceniem. Ważne jednak by została wykonana z dobrych jakościowo surowców sztucznych albo też z dobrej jakości skóry naturalnej, ponieważ inaczej może się stać tak, że walizka będzie pękać. Warto więc wybierać walizki dobrych marek, które mają wiele lat doświadczenia i mają dla nas produkty doskonałej jakości.

Kółka i wysuwana rączka

jeśli zastanawiacie się jaką walizkę kupić należy zwracać uwagę na kółka. Przy mniejszych walizkach najczęściej wystarczać nam będą dwa kółka. Te większe walizki mają dwa większe kółka albo też cztery mniejsze. Dzięki temu będzie można również wygodnie zmieniać kierunek jej prowadzenia. Kółka muszą być dobrze wykonane, tak by mogły się dobrze kręcić.

Dobrze będzie przyjrzeć się rączce. Jej wysuwanie i blokowanie nie powinno nastręczać nam trudności. Jeśli rączka się zacina, wysuwa ciężko i wsuwa to właśnie znak, że należy do tych, które przez lata nie będą służyć. Lepiej wtedy szukać innego, dobrego jakościowo produktu, gdzie problemu z obsługą rączki nie będzie.

Dobrej jakości walizka

Na jaką walizkę warto się zdecydować?

Poza materiałem czy kółkami oraz wysuwaną rączką przy wyborze należy także zwracać uwagę na to jak wykonywane są nóżki czy inne elementy ochronne. To one odpowiadają również za to czy uda się utrzymywać taką walizkę w pionie i będą chronić ją przed upadkiem, ale również przed przetarciem brzegów walizki. Ich brak lub kiepski materiał z jakiego mogą być wykonane to oczywiście dyskwalifikacja walizki już na starcie, ponieważ będzie się ona wywracać i szybko zostanie zniszczona. dlatego lepiej sprawdzić i ten element, by podjąć rzeczywiście racjonalną decyzję i mieć rzeczywiście fajną propozycję.

Karolina Górska

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami