Sposoby zabezpieczenia walizki podróżnej

Walizka turystyczna jest znakomitym rozwiązaniem, jeśli planujemy podróż, nie możemy jednak zapominać o tym, jak duże znaczenie ma jej solidne zabezpieczenie. Dziś możemy korzystać z wielu wartościowych rozwiązań, tylko od nas zależy więc to, czy zdecydujemy się na kłódkę z szyfrem, alarm, czy też na lokalizator.

Każdy z nas może dostosować system zabezpieczenia do swoich własnych potrzeb, szybko możemy przy tym przekonać się o tym, że nawet naprawdę skuteczne rozwiązania wymiernie poprawiające poziom naszego bezpieczeństwa, wcale nie muszą być drogie.

Zapięcie z szyfrem zwykłym

Gdybyśmy chcieli wskazać te zabezpieczenia, które cieszą się największą popularnością, w centrum naszego zainteresowania w pierwszej kolejności musiałyby się znaleźć kłódki. Te pojawiają się nie tylko w walizkach, ale również w plecakach, skrytkach, a nawet portfelach, a więc wszędzie tam, gdzie trzymamy rzeczy o podwyższonej wartości. Dzięki swojej konstrukcji i gabarytom współczesne kłódki nie są możliwe do sforsowania przez osoby trzecie pod warunkiem, że te ostatnie nie będą posiłkować się specjalistycznymi narzędziami. Ich instalacja wcale nie jest skomplikowana, a osoby zastanawiające się nad tego rodzaju rozwiązaniem przekonują się do niego również dlatego, że kłódki wcale nie są przesadnie drogie. Ten przydatny gadżet można kupić już za 10 PLN. Owszem, nieco droższe są te kłódki, które są wykonane z metalu, nawet w ich przypadku nie mamy jednak do czynienia z rozwiązaniami, których zakup wiązałby się z dużym wydatkiem.

Zabezpieczenie torby przed kradzieżą

Zapięcia z zamkiem TSA

Inną propozycją, nad którą powinniśmy się zastanowić, jest zamek TSA. Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę wówczas, gdy wybieramy się do Kanady, Japonii, Australii lub Stanów Zjednoczonych, przy wjeździe do tych państw jego obecność jest bowiem obowiązkowa. System blokowania jest przy tym na tyle skuteczny, że jego ominięcie jest możliwe tylko w przypadku nas samych oraz celników, którzy nie tylko mają prawo zrewidować każdy bagaż, ale również korzystają z tego prawa nader często.

Przydatne akcesoria

Jeśli nasza walizka nie ma takiego zamka, zawsze możemy dokupić go oddzielnie. Po raz kolejny okazuje się przy tym, że nie musimy bać się dużych wydatków. Koszt zamka nigdy nie wynosi więcej niż 50 PLN, co nie jest wcale dużą kwotą zwłaszcza, gdy na szali kładziemy nasze bezpieczeństwo. Oczywiście, jeśli jesteśmy niepewni bezpieczeństwa naszej walizki, możemy zdecydować się również na dodatkowe akcesoria.

Karolina Górska

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami