WALIZKA NA 2-KÓŁKACH LUB 4-KÓŁKACH

Wiele osób zastanawia się jaką walizkę wybrać. Czy lepszym rozwiązaniem będą cztery kółka czy też lepiej będzie się zdecydować na dwa kółka? Jak to dokładnie wygląda i jakie są wady i zalety tych rozwiązań.

Walizka ma czterech kółkach

Takiej walizki nie będziemy ciągnęli za sobą, ale będzie ona przeznaczona do tego, by ją pchać obok siebie i trzymać za rączkę. W przypadku takich walizek będzie można liczyć na to, że będzie to wymagało od nas nieco mniej wysiłku niż ciągnięcie walizki na dwóch kółkach. Im walizka będzie cięższa tym mniej proporcjonalnie siły będzie trzeba wkładać przy jej transportowani niż walizki na dwóch kółkach. Oczywiście taka zależność występować będzie jedynie w przypadku prostej powierzchni.

Jak będzie nierówno to niestety będzie trzeba niekiedy nawet taką walizkę przenosić a to może już stanowić problem, ponieważ waga będzie rzeczywiście znacząca. W przypadku dużych nierówności tak naprawdę walizka się nie sprawdza. Pamiętajmy również, że taka walizka nie nadaje się do tego, by ciągnąć je za sobą, w ten sposób bowiem kółka będą narażone na siły skośne. Ich zużycie wzrośnie kilkakrotnie a gdy wpadniemy w dziurę będzie można łatwo uszkodzić elementy jezdne.

Walizki na dwóch kółkach

Zdecydowanie lepiej będą się nadawać, gdy będziemy się poruszać po takim terenie, gdzie będą się pojawiały nierówności czy powierzchnie kratkowe. Walizki na czterech kółkach mogą się tam nawet zaklinować. W przypadku dwóch kółek transport na płaskim będzie jednak dużo bardziej męczący, bo będzie trzeba ją ciągnąć za sobą. Walizki na dwóch kółkach mają także większą średnicę tych kółek i warto na to zwracać uwagę, ponieważ dzięki temu lepiej radzą sobie właśnie z nierównościami.

KONSERWACJA WALIZEK

Walizki z materiału

Komory przygotowywane są z dobrych jakościowo materiałów o wysokim stopniu utkania. Materiały takie zapewniają dobrą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, szczególnie przed deszczem. W przypadku zabrudzenia komory walizki można przetrzeć szmatką czy gąbką i oczyszczenie nie powinno stanowić wtedy problemu. Dobrze przygotowane materiały są obecnie tak realizowane, że nie będą one wchłaniać brudu, a wiec to komfort dla użytkowników.

Walizki podróżne na kółkach

Walizki twarde

Komory takich walizek są wykonywane z tworzyw sztucznych takich jak poliwęglan czy polipropylen. Są to twarde tworzywa i dlatego, jeśli chcemy umyć walizkę letnią wodą z dodatkiem mydła to bez problemu będzie można to zrobić. Po wytarciu na mokro będzie trzeba jeszcze taką powierzchnię osuszyć i już walizka będzie nadawała się dalej do użycia.

Paulina Nawrocka

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami