Zakup nowej walizki - poradnik

Na kółkach czy bez?

Na kółkach na pewno będzie to fajna opcja. Wszelkie plecaki, worki czy futerały coraz częściej mają właśnie kółka. Najważniejsze pytanie będzie o to jakie to mają być kółka. Musimy bowiem mieć pewność, że ten element bagażu będzie sprostał trudom podróży i nie będzie problemu, że się zniszczy w trakcie podróży. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę. Przede wszystkim bagaż z kółeczkami o dużej średnicy.

Wyglądem mogą być podobne do wrotek, będą wytrzymałe i co najważniejsze są również zamienniki, które można kupić w sklepie w razie uszkodzeń. Ważne będzie również to, czy można je włożyć do bagażu. To na pewno wygodna opcja, ponieważ dzięki temu, że będą one schowane będzie można zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. W ten sposób nie będzie problemu, że przypadkiem zostaną zniszczone w momencie, gdy nie będą potrzebne.

Rączki, uchwyty

Uchwyty i ich jakość należy sobie dobrze ocenić. Wystarczy przyjrzeć się jej długości i ogólnej konstrukcji. Długość musi być dopasowana do wzrostu. Niektóre z tych propozycji mają również regulację co będzie ich dużą zaletą. Najważniejsze, by dało się prowadzić walizkę bez konieczności garbienia się. Obecnie większość walizek posiada sztywne uchwyty teleskopowe, z tym że najważniejsze będzie to w jaki sposób ten uchwyt będzie przymocowany do obudowy. Najlepiej, gdy będzie integralnym elementem stelażu obudowy.

Przyszyta rączka nie jest dobrym wyborem. Gdy kupujemy walizkę przez internet trudno ocenić odpowiednią długość rączki. Dlatego najprościej stanąć prosto i opuścić rękę, by odmierzyć odległość ręki od podłoża, by porównać z wysokością bagażu. To ułatwi znalezienie odpowiedniej długości uchwytu.

Zamki

Zamków jest wiele rodzajów. Najlepsze są te, które wykonywane są z metalu, ponieważ będą najtrwalsze ze wszystkich. Plastikowe są lżejsze, ale dużo łatwiej się niszczą, a każdy wie, że zamek, który będzie zepsuty należy do tych elementów, które są szczególnie denerwujące. Testem wytrzymałością dla zamków jest odprawa na lotnisku, gdy obsługa będzie sprawdzać nasz bagaż.

Producent

Producent i marka to kwestia bardzo ważna w wielu sytuacja. W razie uszkodzenia walizki czasami będzie to koło ratunkowe. Wiele osób pewnie taki produkt wyrzuci. Ale to błąd, ponieważ jeśli mamy dobrą markę będzie można liczyć na to, że taki produkt będzie się także dało wymienić czy też naprawić u producenta. Dlatego wybór dobrego produktu można przede wszystkim potraktować jako niezwykle racjonalny.

Pojemna walizka podróżna

Kupując dobrą markę na pewno wydamy więcej, ale taki produkt będzie również zdecydowanie bardziej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i ta kwestia jest rzeczywiście do rozważenia. Dobra walizka to rzeczywiście produkt, w który warto inwestować szczególnie gdy będzie się regularnie podróżować i taki zakup będzie dla nas racjonalny.

Paulina Nawrocka

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami