TORBA WEEKENDOWA CZYLI JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA WEEKEND?

Wyjazdy weekendowe dają nam szansę na to, by oderwać się od codziennego zabiegania. Taki pomysł na wyjazd może być spontaniczny, czasem wyjazd jest również planowany wcześniej. Niezależnie od tych spraw trzeba wiedzieć jak się spakować na taki wyjazd.

Przede wszystkim stawiamy na minimalizm przy takim pakowaniu. Nie bierzemy masy ubrań, ponieważ większość i tak wróci z wyjazdu niedotknięta. Wystarczy wybrać te elementy, które sprawią, że każdy będzie pasował i będziemy mieli dwie stylizacje na każdy dzień, do tego bielizna, kosmetyki i wszystko gotowe. Tak samo należy się kierować tymi zasadami, gdy gdzieś jedziemy na 2-3 dni. Wtedy oprócz tych rzeczy konieczny będzie dodatkowo laptop, oczywiście bierzemy też ładowarkę. Przy wyjeździe firmowym nie zapominamy o wszystkich dokumentach, które firmy dotyczą i mogą być potrzebne

Wyjazdy weekendowe dają szansę chociaż na chwilę oderwać się od codziennego zabiegania. Czasem pomysł na nie powstaje spontanicznie, a czasem jest to wyjazd starannie planowany przez kilka tygodni. Niezależnie jednak od tego, kiedy powstał pomysł wypadu, pojawia się problem, jak spakować się na weekend. Poniżej znajdziecie garść przydatnych porad.

Skórzana torba weekendowa

Jeśli ktoś się zapyta co oznacza stwierdzenie skórzana torba weekendowa to tak naprawdę wybór jest bardzo szeroki i odpowiedzi będzie wiele inaczej wygląda oczywiście torba damska, inaczej męska. Warto jednak zwracać uwagę na te istotne cechy.

Rozmiar

Mówi się, że na wyjazdy na weekend należy zabrać tyle co na tydzień a wiec torba podróżna musi być duża. To błąd, powinna ona właśnie mieć takie kompaktowe rozmiary tak, by bez problemu mieściła się w kategorii bagażu podręcznego. W ten sposób nie będzie trzeba na tanie linie kupować bagażu do luku.

Pasek i kółka

Dobrze gdy torba ma pasek o odpowiedniej długości, by jej założenie na ramię stało się możliwe. Oprócz tego na pewno warto wybrać te modne obecnie opcje z kółkami, które ułatwiają znaczenie transport takiej torby i dobrze się sprawdzają. Weekendowa torba na kółkach może mieć również specjalną rączkę, która ułatwi jej ciągnięcie.

Kieszenie

Często torba podróżna dzieli się na dwie części. Dzięki temu łatwiej jej wnętrze organizować i dzięki temu znajdziemy tam bez problemu to wszystko co będzie nam potrzebne. Wybierając się gdzieś na weekend także zabieramy wiele niewielkich przedmiotów, które również dobrze będzie należycie uporządkować. Dzięki dodatkowym małym kieszonkom ich pakowanie będzie łatwiejsze.

Walizka podróżna

Skórzana torba weekendowa czy mała walizka?

Pojawia się również pytanie czy lepiej wybrać torbę czy może małą walizkę. Nie ma jednak tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Są one do siebie podobne rozmiarami, a liczy się także to w czym my konkretnie będziemy się dobrze czuli. Walizka według niektórych jest bardziej elegancka i może nie jest aż tak ważna przy wyjazdach turystycznych, ale przy służbowych będzie najlepszym wyborem. natomiast torba nadaje się w momencie, gdy będziemy stawiać na jakieś na pewne luźniejsze formy estetyczne.

Maciej Dębski

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami