Dobierz plecak turystyczny do swoich potrzeb

Raczej odradzać będziemy plecak turystyczny nim sami dobrze zastanowimy się nad oczekiwaniami jakie mamy. Trzeba sobie również odpowiedzieć na kilka istotnych pytań, które mogą mieć znaczenie dla nas. Wybór będzie może trudny. Można oczywiście iść do sklepu i bez problemu jakiś plecak się kupi, ale czy potem będziemy zadowoleni z niego? To już zupełnie inne pytanie.

A więc należy się zastanowić nad takimi kwestiami jak:

Gdzie plecak będzie używany

To teoretycznie proste pytanie, jednak obok niego należy się zapytać jak często będzie używany. Może ktoś zastanawia się nad dużym plecakiem wyprawowym, ponieważ nie wyklucza się kiedyś dużego trekkingu w wysokich górach. Jednak najczęściej może będzie się wyjeżdżać na weekend.

Odradzam wybór plecaka turystycznego bez wcześniejszego zastanowienia się w spokoju nad swoimi oczekiwaniami, połączonego ze szczerą odpowiedzią na poniższe pytania. Oczywiście możesz pójść do sklepu, lub poszukać w Internecie, licząc że coś ciekawego wpadnie Ci w oko, a potem licząc że będziesz z niego zadowolony, jednak najczęściej kończy się to na tym, że masz „fajny z wyglądu plecak, z którym nie lubisz chodzić, a ściągnięcie go wieczorem z pleców jest najprzyjemniejszą chwilą dnia”. Zatem zapytaj sam siebie:

Czy jeden plecak wystarczy?

Nie ma uniwersalnego plecaka, a jeśli producent czy sprzedawca chce nam to wmówić to tak naprawdę nas okłamuje. Oczywiście można wziąć duży plecak na wycieczkę na jeden dzień, ale w praktyce jest to bez sensu. Może się okazać, że sam plecak będzie wtedy ważył więcej niż to wszystko co tam włożymy. Dlatego warto zobaczyć jak to wygląda czy ewentualnie kupowany plecak ma jakieś opcje, by jego pojemnością manewrować dowolnie, odpinać czy przypinać dodatkowe kieszenie.

Czy będzie się z wyjścia w teren rezygnować, gdy prognoza będzie niekorzystna?

To ważna kwestia zarówno przy wyborze butów jak i też innych elementów wyposażenia w tym plecaka. Dobrze będzie, gdy plecak wygląda estetycznie, ale co, gdy będzie on zupełnie niechroniony przed deszczem. W takiej sytuacji niestety praktycznie nie ma szans na to, by go wykorzystywać. Całkowicie wodoszczelne plecaki to nadal na rynku rzadkość, dlatego warto dobrze sprawdzić co ma nam do zaoferowania producent. Warto szukać takich plecaków, które od strony praktycznej doskonale się sprawdzą i będzie można je używać w każdych warunkach.

Skórzane plecaki

Co będzie wykorzystywane na postoju

To ważna sprawa, by zobaczyć jakie przedmioty na postoju wyciągamy najczęściej. Pod tym kątem będzie można również sprawdzać jak plecak wygląda i jak ewentualnie poszczególne rzeczy można tam układać, by nie grzebać się w takim plecaku po jedna rzecz przez 10 minut. Dobrze wiedzieć także czy w plecaku będą się pojawiać jakieś brudne rzeczy. Jeśli tak będzie warto mieć ku temu odpowiednią osobną kieszeń. Tych elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę jest naprawdę sporo, ale jak wiemy co nam będzie potrzebne to wybór staje się łatwiejszy i można mieć rzeczywiście dużo lepiej dopasowany do potrzeb plecak

Karolina Górska

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami