Torba, plecak i walizka - wybieramy bagaż podręczny

Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybieramy podczas lotu, musimy liczyć się z tym, że nasz bagaż podręczny będzie bardzo dokładnie sprawdzany. Jednocześnie zawsze podlega on zarówno ograniczeniom wymiarowym, jak i tym, które odnoszą się do jego wagi, choć one same mają indywidualny charakter i różnią się w zależności od tego, z jakim przewodnikiem mamy do czynienia.

Choć jednak przewoźnicy są dość rygorystyczni wówczas, gdy w grę wchodzi wielkość oraz waga bagażu podręcznego, nie można nie dostrzec tego, że zwykle nie mają większych obiekcji, gdy w grę wchodzi jego forma. Teoretycznie więc nasz bagaż może znaleźć się zarówno w plecaku lub torbie podróżnej, jak i w walizce oraz reklamówce. Najważniejsze, aby nie przekroczyć dopuszczalnego formatu i limitu wagowego. To, co jest proste w teorii, nie jest jednak uznawane za takie w praktyce, najpoważniejszym problemem okazuje się przy tym szerokość bagażu.

Lot z bagażem podręcznym

Jak już wspomniano, linie lotnicze mają różne spojrzenie na wymiaru bagażu podręcznego, co do zasady jednak praktykuje się, że wynoszą one od 42 cm x 32 cm x 25 cm, co jest praktyką w liniach Wizz Air do 56 cm x 45 cm x 25 cm. Różnica jest dość znacząca, jeszcze przed wylotem warto więc upewnić się, z jaką mamy do czynienia u przewoźnika, który w szczególny sposób nas zainteresował.

Charakterystyki te warto też mieć na uwadze wówczas, gdy planuje się zakup odpowiedniej walizki, torby lub plecaka, pozwoli nam to bowiem na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek, z którymi mielibyśmy do czynienia w innych okolicznościach. Jeszcze przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy zastanowić się nad wadami oraz zaletami poszczególnych rozwiązań.

Plecak podręczny w podróży

W przypadku plecaka jako bagażu podręcznego jego największą zaletą jest to, że jest on łatwy do przenoszenia, co sprawia, że możemy się nim cieszyć również podczas zwiedzania. Nie można nie docenić i tego, że charakteryzuje się on efektywnym rozkładem kieszeni i komór, już podczas podróży można więc zyskać łatwy dostęp do przedmiotów, które są nam najbardziej potrzebne. Wysokiej jakości plecaki skórzane znajdziesz na e-mcklein.pl

Stylowy bagaż podręczny

Jest też miękki, co sprawia, że jego kształt można bez trudu dostosować do tego, jakiego oczekuje linia lotnicza.

Torba, na szczęście, nie jest wcale mniej efektywna. Jest lekka, relatywnie miękka, a do tego ma pojemną główną komorę co sprawia, że można przewozić w niej duże przedmioty. W pełni możliwości bagażu podręcznego wykorzystują jednak przede wszystkim walizki.

Paulina Nawrocka

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami