Torba i walizka podróżna - sztuka wyboru

Choć sklepy kuszą ofertami, sam wybór walizki oraz torby podróżnej wcale nie należy do najłatwiejszych. Wiadomo, że od walizki oczekuje się przede wszystkim lekkości i pojemności, nie da się jednak ukryć, że zaczyna zdawać egzamin przede wszystkim wówczas, gdy okazuje się rozwiązaniem trwałym.

Skórzane walizki dla wymagających

Dziś w cenie są zwłaszcza walizki skórzane i to one spotykają się z najbardziej życzliwym przyjęciem. Popularne są również te z nich, które zostały wyposażone w szyfrowy zamek zwłaszcza, jeśli kluczyk do niego można powierzyć wyłącznie służbom celnym. Już od dłuższego czasu popularnością cieszą się też kółka, okazuje się przy tym, że walizki na dwóch kółkach powoli przechodzą do historii. Rozwiązania cieszące się największą popularnością powinny mieć ich co najmniej cztery, można bowiem wówczas jedną ręką ciągnąć nawet ten bagaż, który sprawia wrażenie wyjątkowo ciężkiego.

Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, gdy mamy do czynienia z bagażem podręcznym oraz torbą, która została przeznaczona na krótsze wyjazdy. W takim przypadku modne okazują się skórzane torby podróżne, które potrafią mieć znacznie więcej zalet niż początkowo mogłoby się to nam wydawać. Przyjmuje się, że samo wnętrze takiej walizki powinno być nie tylko pakowne, ale i dobrze zorganizowane, normą są więc paski do podtrzymywania ubrań oraz dodatkowe kieszonki, w które zaopatrzona jest komora główna. Niejednokrotnie mamy też do czynienia z rozwiązaniami, które pozwalają na zwiększanie lub zmniejszanie pojemności głównej komory.

Dobrej jakości walizki podróżne

Jeśli często jeździmy w delegacje, ciekawym rozwiązaniem może być też walizka wyposażona w specjalną przestrzeń na spodnie lub garnitury. Za wyjątkowo ważną cechę walizki uznaje się też jej trwałość. Warto mieć to na uwadze, należy bowiem liczyć się z tym, że spełnienie tego wymogu nie będzie możliwe w odniesieniu do walizki tekstylnej.

Modne walizki

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest więc zapłacenie większej kwoty po to, aby wejść w posiadanie walizki, która będzie wykonana z trwalszego materiału. Tu sprawdza się nie tylko poliwęglan, ale również skóra zwracająca na siebie uwagę również dlatego, że jest materiałem szlachetnym.

Wygoda walizki w dużej mierze uzależniona jest od jej ciężaru, a choć często odczucia tego rodzaju mogą być subiektywne, przyjmuje się, że najwygodniejsze są te z walizek, które ważą mniej niż pięć kilogramów i zostały wyposażone w wygodną rączkę i kółko ułatwiające ich przemieszczanie.

Maciej Dębski

Redakcja polskie-adresy.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal skupiający uwagę na modnych dodatkach

Istotnym elementem podczas podróży jest komfort i wygoda. Niezbędnym dodatkiem, który nam to zapewni jest walizka lub torba. Dzięki naszym wskazówkom, każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Zadbaj o swój styl i komfort razem z nami